PROCES


Zastanawialiście się kiedyś jak napisać scenariusz do filmu? Jakie ruchy kamery zastosować w filmie? Jak wybrać odpowiednią muzykę i kiedy ją podgłośnić, a kiedy ściszyć? Na powyższe pytania będziecie musieli poszukać odpowiedzi w Internecie.
Jak pokazać naszą szkołę w sposób atrakcyjny dla przyszłych uczniów, aby zachęcić ich do wstąpienia w nasze szeregi?
To Wasze główne wyzwanie. Aby mu sprostać będziecie musieli poświęcić czas na obserwacje w poszukiwaniu inspiracji. Zapisujcie każdy pomysł, który przyjdzie Wam do głowy, nawet gdyby na pierwszy rzut oka wydawał się absurdalny. Nasza szkoła to różne kierunki kształcenia i każdy z nich musi zostać przedstawiony w filmie. Kiedy pojawią się pierwsze przemyślenia podzielicie się na 7-9 osobowe zespoły, w którym każdy członek będzie pełnił inną funkcję. Grupa wspólnie wybierze lidera, który przedstawiał będzie postępy w Waszej pracy.
Na wykonanie zadania każda grupa ma 4 tygodnie.

Tydzień pierwszy
Dzielicie się na grupy 7-9 osobowe. Dobór osób do grupy jest dowolny i zależy tylko od Was. Zapoznajecie się z materiałami dotyczącymi tworzenia i obróbki filmów. Wybieracie lidera grupy, który będzie zdawał relację z postępów i konsultował się z nauczycielem. Każda osoba z grupy wybiera funkcję, którą pełnić będzie podczas wykonywania zadania. Może to być aktor, scenarzysta, operator kamery, reżyser czy montażysta.
Wszyscy członkowie zespołu dokonują obserwacji i szukają pomysłów na maksymalnie trzyminutową reklamę szkoły. Wszystkie propozycje zapisujecie i przedstawiacie na forum grupy. Wybieracie najlepszy pomysł i omawiacie szczegóły.

Tydzień drugi
Opracowujecie scenariusz do filmu i dobieracie podkład muzyczny. Nie możecie zapomnieć o prawach autorskich. Kontrolujecie formę scenariusza i ogólną estetykę pracy.

Tydzień trzeci
Zaczynacie kręcić film. Wszystkie sceny nagrywacie zgodnie z wybranym wcześniej scenariuszem. Stosujecie się do zasad, które poznaliście wcześniej.

Tydzień czwarty
Jest to ostatni etap. Montaż filmu w dowolnym programie do obróbki i edycji wideo, np. Windows Movie Maker. Musicie pamiętać o napisach końcowych, w których muszą się znaleźć o autorach filmu oraz wykorzystanych materiałach. Gotowy film każda z grup zaprezentuje przed całą klasą.